Makijaż permanentny i jego zalety

Wstecz

Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą na co dzień prezentować się atrakcyjnie, a jednocześnie nie mają czasu na codzienne nakładanie efektownego make-upu.

 

Za sprawą takiego makijażu wygląd poddanych zabiegowi partii twarzy pozostaje doskonały bez względu na okoliczności. Makijaż permanentny to także sposób  na skorygowanie pewnych niedoskonałości w wyglądzie.

 

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

 

W zasadzie makijaż permanentny porównać można do zwykłego tatuażu. Pozostaje on trwale na skórze, a jednocześnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

zoom

Na takie rozwiązanie decydują się coraz częściej kobiety, które żyją w dużym pośpiechu i nie mają czasu na codzienne malowanie się. Po wypełnieniu barwnikiem ust i podkreśleniu brwi, przed wyjściem z domu wystarczy jedynie wytuszować rzęsy czy lekko przypudrować cerę. Poza tym makijaż permanentny skutecznie maskuje pewne niedoskonałości urody np. wyrównuje kontury ust i brwi czy likwiduje widoczne asymetrie twarzy.

 

Mimo nazwy makijaż permanentny nie pozostaje na twarzy na zawsze. Na ogół po około 4-5 latach od wykonania zabiegu zanika stopniowo odcień pigmentu. Po tym czasie można więc z makijażu permanentnego zrezygnować, odświeżyć go lub zdecydować się na nowy kolor. Co ciekawe, makijaż permanentny nie jest zbyt trudny do wykonania. Przede wszystkim nie trzeba się do niego jakoś szczególnie przygotowywać. Jedynie w przypadku makijażu ust na 3 dni przed i 3 dni po zabiegu należy stosować specjalny preparat na opryszczkę, który przepisuje lekarz. Warto przy tym pamiętać, że makijaż permanentny wykonywany w profesjonalnym salonie jest w 100% bezpieczny. Przed aplikacją barwników wykonywana jest zawsze próba, tak aby dokładnie ustalić jaki efekt końcowy ma zostać uzyskany.

 

Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

 

Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny. To propozycja nie tylko dla kobiet zabieganych i zapracowanych, ale również dla pań uczulonych na kosmetyki czy uprawiających na co dzień sport. W takich warunkach trudno jest utrzymać idealny wygląd za pomocą zwykłych kosmetyków. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny jest w stanie zamaskować ponadto wszystkie niedoskonałości skóry np. przebarwienia, blizny i plamy. Podkreśla przy tym linię oczu i uwydatnia usta.

 

Nie trzeba się obawiać też składników, przy pomocy których są wykonywane obecnie makijaże permanentne w gabinetach kosmetycznych. W tym przypadku wykorzystywane są bowiem składniki naturalne. Pigmenty nie są toksyczne dla organizmu i nie powodują reakcji alergicznych. Wybierając odpowiedni gabinet, należy jednak sprawdzić czy  wykorzystywane tam igły są używane jednorazowo. Co ciekawe, jeśli makijaż permanentny nie spełni do końca oczekiwań klientki, zawsze można wykonać jego korektę. Najlepsze gabinety kosmetyczne działające na rynku taką usługę mają już wliczoną w cenę samego zabiegu. Nie trzeba się więc bać, że  efekt końcowy będzie niezadowalający – zawsze można go skorygować czy poprawić.

 

Baltica Beauty Gdańsk oferuje usługę makijażu pernamentnego - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Ul. Partyzantów 8/103
Gdańsk – Wrzeszcz

poniedziałek – piątek: 10:00 – 20:00
sobota: 10:00 – 16:00

telefon recepcja: 798 019 540
e-mail: recepcja@balticabeauty.pl