Leczenie nadpotliwości

Wstecz

Wydzielanie potu to zupełnie normalna funkcja fizjologiczna organizmu. W ten sposób kontroluje on temperaturę ciała i oczyszcza się z nagromadzonych w nim toksyn.

 

Niekiedy jednak intensywność wydzielania potu jest tak uciążliwa, że zaczyna przeszkadzać w codziennym życiu. To zjawisko opisywane jako nadpotliwość. Pojawia się ono zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Z czego wynika nadpotliwość?

 

Przyczynami nadmiernej potliwości są często różnego rodzaju choroby ogólnoustrojowe. Na ogół jednak przypadłość ta ma podłoże emocjonalne. To reakcja organizmu na stres czy niepokój.

zoom

Wzmożona potliwość prowadzi niekiedy do maceracji skóry, a przy tym sprzyja zakażeniom grzybiczym czy bakteryjnym. Bywa uciążliwa na co dzień – w życiu towarzyskim i zawodowym. Niejednokrotnie wprowadza w konsternację i budzi zakłopotanie. W skrajnych przypadkach prowadzić może nawet do nerwicy.

 

Nadpotliwość – jak ją pokonać?

 

Teraz jednak za sprawą medycyny estetycznej, okazuje się, że z nadpotliwością można skutecznie walczyć. Warto wiedzieć bowiem, że zabieg  służy nie tylko do wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy, ale jest równie wykorzystywana przy leczeniu nadpotliwości. To metoda małoinwazyjna, a przy tym bardzo skuteczna. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych np. łyżeczkowania gruczołów potowych.

 

Leczenie nadpotliwości

 

Na wstępie lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad w celu rozpoznania podłoża problemu. Oprócz tego wykonuje się tzw.  test Minora. Smaruje się jodyną obszary, które pocą się najmocniej, a następnie posypuje się je skrobią. Tam gdzie próba dała najmocniejszy odczyn poprze ciemne zabarwienie się skóry, znajdują się największe skupienia nadaktywnych gruczołów potowych. To wskazówka dla lekarza, w którym miejscu należy użyć.

Jej działanie polega na blokowaniu nerwów, które pobudzają gruczoły potowe. Zahamowanie bodźców pochodzących z układu nerwowego powoduje uśpienie pracy gruczołów, a więc i brak wydzielania potu w obszarze poddanym zabiegowi. Ogromnym plusem tej metody jest długoterminowość efektów. Utrzymują się one bowiem aż do 9 miesięcy, a przy kolejnych powtórzeniach działa jeszcze dłużej. Substancja zaczyna działać już około 72 godziny po zabiegu, ale na pewne efekty należy poczekać kilka dni.

 

Leczenie nadpotliwości – same zalety

 

Leczenie nadpotliwości jest w zasadzie bezbolesne. Wkłucia są dokonywane z użyciem cienkiej igły. Procedura trwa maksymalnie kilkanaście minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. W przypadku osób bardzo wrażliwych można wykorzystać zawsze krem znieczulający, który zaczyna działać po około 45 minutach od momentu aplikacji. Zaraz po zabiegu na skórze może pojawić się delikatne zaczerwienienie i tkliwość. Ustępują one jednak samoistnie w ciągu kilku dni. Jednak doskonałe efekty zabiegu w 100% wynagradzają te niewielkie niedogodności.

Ul. Partyzantów 8/103
Gdańsk – Wrzeszcz

poniedziałek – piątek: 10:00 – 20:00
sobota: 10:00 – 16:00

telefon recepcja: 798 019 540
e-mail: recepcja@balticabeauty.pl